Oferta

Mikroobróbka laserowa

Nasz układ jest uniwersalnym systemem laserowym do mikroobróbki materiałów. Możliwe jest wykonywanie miniścieżek, mininacięć i miniperforacji o różnych kształtach w foliach i metalach kolorowych (miedź, brąz, mosiądz, aluminium, stal nierdzewna) oraz w ceramice, graficie, diamencie itp. System ten jest oparty na nowej generacji laserze DPSS Nd:YAG (długość fali 532 nm), który generuje wiązkę o średniej wyjściowej mocy 12 W, co pozwala na cięcie blaszek o grubości do 0.5 mm.

więcej

Pomiary PIV

Metoda PIV (Particle Image Velocimetry) służy do pomiarów prędkości pola prędkości przepływu przy wykorzystaniu rozpraszania światła laserowego na cząsteczkach podążających za przepływem. Metoda ta pozwala na pomiary pól prędkości przepływu w wysokich polach elektrycznych, szczególnie w przepływach turbulentnych i strukturach wirowych.

więcej

Cięcie laserowe CO2 1kW robotem przemysłowym w 3D

Integracja lasera dużej mocy z ramieniem robota przemysłowego o zasięgu roboczym 2m x 2m x 1m daje duże możlowści obróbki materiałów polimerowych w przestrzeni 3D. Głównymi zastosowaniami tego stanowiska jest obróbka tworzyw sztucznych wytwarzanych metodą termoformowania np. obudowy urządzeń elektronicznych i elektrycznych, wyposażenie wewnętrzne pojazdów np. deski rozdzielcze w samochodach, czy maskownice w tramwajach.

więcej

Precyzyjne drukowanie 3D w nylonie

Za pomocą profesjonalnej drukarki 3D możliwe jest wytwarzanie obiektów o minimetrowych wymiarach z precyzją na poziomie setek mikrometrów. Tego typu wydruki mogą znaleść zastosowanie w prototypowaniu precyzyjnych obudów do urządzeń elektronicznych (np. obudowa telefonu komórkowego), jak również do wytwarzania skomplikowanych powierzchni, gdzie jedna może być zagnieżdżona wewnątrz drugiej (co nie jest możliwe do wykonania drukarkami typu FDM, gdzie wydruk następuję poporze topienie pręta plastikowego).

więcej

Pisanie oprogramowania

Posiadamy zdolność wytwarzania dedykowanego oprogramowania komputerowego do sterowania urządzeniami laserowymi w środowisko Windows. Nasze programy potrawią współpracować z wieloma dodatkowymi układami, takimi jak: sterowniki PLC, kamery CCD, głowice laserowe i galwanometry. Specjalizujemy się głównie w oprogramowaniu dedykowanym dla skanerów optycznych. Naszym głównym zainteresowaniem jest mikroobróbka UV w różnych dziedzinach przemysłu.

więcej