Etykiety wielowarstwowe peel off – co to jest?

Etykiety wielowarstwowe peel off są obecnie tak powszechne w użyciu, że z pewnością nie raz miałeś z nimi do czynienia oraz posiadasz produkty nimi oznakowane. Pozwalają one na zamieszczenie większej ilości informacji, dlatego doskonale sprawdzają się w branży spożywczej, kosmetycznej czy farmaceutycznej. Czym dokładnie są? Poznajmy ich charakterystykę.

Etykiety peel off- czym są

Etykiety peel off to rodzaj etykiet należących do grupy etykiet warstwowych. Występują również pod innymi nazwami, takimi jak chociażby „peel and read” czy „otwórz-zamknij”. Składają się one z co najmniej dwóch, stale ze sobą połączonych warstw. Umocowane do opakowania przybierają niewielki rozmiar, natomiast po ich rozłożeniu ukazuje się spora etykieta, na której można pomieścić wiele informacji. Te etykiety wielowarstwowe mogą być wykonane z różnych materiałów – papieru, folii, bądź też połączenia tych dwóch.  Można zamieścić na nich zarówno tekst, jak i grafikę, a także zastosować dodatkowe możliwości zdobień. Całość sprawia, że etykieta nie tylko estetycznie się prezentuje, ale jest także trwała oraz – co najważniejsze – pomieści wszelkie, niezbędne do zamieszczenia informacje, nawet jeśli jest ich dość sporo.

Zalety etykiet peel off

Przede wszystkim wspomniana już wcześniej możliwość zamieszczenia dużej ilości informacji na niewielkiej przestrzeni. Jest to ważne przede wszystkim dla opakowań, które są niewielkich rozmiarów i możliwości te są mocno ograniczone – chociażby krem do twarzy, na opakowaniu którego musi zostać umieszczony skład i jego zawartość procentowa, sposób użycia i przechowywania, a także dane producenta. Etykieta peel off umożliwia swobodne umieszczenie wszystkich informacji, z zachowaniem odpowiedniej czcionki, a także czytelnego układu treści.

Są to etykiety trwałe, które można umieścić nawet na produktach narażonych na działanie czynników zewnętrznych – weźmy za przykład żel pod prysznic, który przez dłuższy czas poddawany jest strumieniom wody. Dzięki etykietom peel off w każdj chwili możemy wrócić do zawartych informacji, przypominając sobie chociażby sposób użycia preparatu.

Są to etykiety estetyczne i przyciągające uwagę. Pozwalają na  zastosowanie ciekawych grafik oraz przejrzystego ułożenia tekstu, co dodatkowo zachęca do zakupu produktu. Dzięki temu można liczyć na większe zainteresowanie klientów, którzy podejmą decyzję o zakupie.

Jakie etykiety peel off można wybrać?

Etykiety peel off są niezwykle uniwersalne oraz częste w zastosowaniu. Występują one z wieloma zmiennymi parametrami, różniąc się chociażby wielkością, kształtem, materiałem, z którego zostały wykonane. Najlepiej, gdy wszystkie parametry zostaną odpowiednio dobrane do danego rodzaju opakowania, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie informacje zostaną zawarte, a całość będzie prezentować się niezwykle estetycznie.

Etykiety peel off to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu na satysfakcję może liczyć zarówno producent, jak i konsument. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj etykiet wielowarstwowych znajduje coraz szersza zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.